Wiosenne porządki. Jak sprawić by były przyjemne i szybkie?

Wiosenne porządki. Jak sprawić by były przyjemne i szybkie?

Tradycja sprzątania wszystkich zakamarków domu z okazji nadejścia wiosny jest popularna w wielu polskich domach. Wiosenne porządki przeprowadza się zazwyczaj pod koniec marca i w pierwszych tygodniach kwietnia. Kojarzą się z myciem okien, podłóg, odsuwaniem mebli…i długiemu czyszczeniu wszystkich trudno dostępnych miejsc. Nie musi tak być! Wystarczy wybrać odpowiednie narzędzia i środki czyszczące. Zobacz jak łatwo posprzątasz mieszkanie stosując akcesoria takie jak profilowane gąbki, szczotki z rączką i inne pomocne przedmioty!

Dobry plan to podstawa – dopasuj akcesoria do sprzątania

Wszystkie działania warto poprzedzić planem. Wiosenne porządki dobrze jest podzielić sobie w najwygodniejszy sposób. Może to być ustalone według pomieszczeń, czyli jednego dnia sprzątana jest kuchnia, innego salon. Dobrze sprawdza się także podział na obszary – dany dzień poświęcony jest na odkurzanie, mycie podłóg, a inny na okna i tak dalej… Taki plan pozwoli ustalić to, jakie są niezbędne akcesoria do sprzątania. Jego dużym plusem jest samo rozłożenie sprzątania na „raty”. Wyczyszczenie wszystkiego za jednym razem będzie nie tylko niesamowicie męczące, ale także istnieje ryzyko braku dokładności. Warto sprawdzić czy posiada się gąbki, zmywaki i inne przedmioty, które znacznie ułatwią porządki, szczególnie w miejscach trudnodostępnych. Wszystkie te produkty znajdziesz w naszym sklepie. O wiele łatwiej będzie doprowadzić do czystości naczynia, przedmioty i meble o nietypowym kształcie dzięki gąbkom profilowanym, czy za pomocą specjalnych zmywaków do konkretnych powierzchni, jak na przykład zmywak do teflonu.

Chemia gospodarcza – wyposaż się w to, czego potrzebujesz

Jeszcze przed sprzątaniem warto kupić środki do czyszczenia. Dzięki nim brud będzie łatwiejszy do usunięcia, a cały proces okaże się szybszy i sprawniejszy. W naszym sklepie znajdą Państwo produkty do czyszczenia łazienek, kuchni, podłóg okien… Warto porównać różne produkty czyszczące, część z nich jest na bazie naturalnych i bezpiecznych dla zdrowia substancji. Jest to szczególnie ważne jeśli posiada się dzieci lub zwierzęta domowe. Dobranie odpowiedniej chemii gospodarczej pozwoli dopasować środki czyszczące do powierzchni, przedmiotów i stopnia zabrudzenia. Podczas sprzątania należy pamiętać o bezpieczeństwie. Nie należy wdychać oparów ze środków sprzątających, szczególnie tych mocnych. A wszystkie prace warto wykonywać w rękawiczkach. To uchroni dłonie przed zniszczeniem i wysuszeniem.

Niech sprzątanie będzie przyjemne!

Po zaplanowaniu sprzątania i wyposażeniu się we wszystkie potrzebne przedmioty można przejść do działania. Warto podzielić obowiązki między różnych domowników. Każdy będzie miał swój wkład, nikt nie będzie wtedy przemęczony całym procesem. Co może sprawić, że wiosenne porządki będą przyjemniejsze? Poza towarzystwem innych sprzątających warto zdecydować się na muzykę albo podcasty. Wszystkie czynności okażą się o wiele przyjemniejsze, jeśli będziemy je wykonywać w rytm muzyki, albo dowiadując się ciekawych informacji z tematycznych podcastów.