Przygotuj się na wiosennego grilla ze sklepem Lumarko!

Przygotuj się na wiosennego grilla ze sklepem Lumarko!

Wiosna na dobre zagościła w naszych ogrodach, niosąc ze sobą zapach rozkwitających kwiatów i świeżo koszonej trawy. Przyjemnym leniwym popołudniom coraz częściej towarzyszy smakowity aromat grillowanych potraw w towarzystwie radosnego gwaru bliskich i znajomych. Przed spotkaniem przy wspólnym stole na świeżym powietrzu, warto najpierw zaopatrzyć się w przydatne akcesoria, które usprawnią, a tym samym umilą czas spędzony na grillowaniu. Dowiedz się, o co zadbać przed przyjściem gości!

Przed rozpaleniem grilla

Przygotowania do grillowania najlepiej zacząć przynajmniej kilka godzin przed zaplanowanym spotkaniem. Wówczas możesz przygotować wszystkie potrawy, które znajdą się na grillu. Warto z odpowiednim wyprzedzeniem przyprawić mięso i pozostawić je w takiej marynacie na dwie godziny lub dłużej, aby uzyskały wyśmienity, głęboki smak. Zamarynowane mięso najlepiej włożyć do lodówki w zamykanym pojemniku na żywność. Częstym gościem na stole podczas grillowego wypoczynku jest również lekka sałatka, która dopełni smak przygotowywanych potraw. Możesz ją wykonać w specjalnej misce z pokrywką, dzięki czemu przez długi czas nie straci na świeżości i walorach smakowych.

Zaaranżuj miejsce do grillowania

Na grillu najważniejsze jest smaczne jedzenie i przyjemna atmosfera. Jednak żaden grill nie mógłby się udać, gdyby nie odpowiedni sprzęt oraz akcesoria. Oczywistym punktem jest zatem właściwe przygotowanie urządzenia do grillowania, a także miejsca, w którym wraz z bliskimi będziecie się rozkoszować tak przyrządzonym jedzeniem. Postaw na papierowy, foliowy lub materiałowy obrus do nakrycia stołu. Z tego typu obrusu łatwo usunąć wszelkie zabrudzenia, a w przypadku poważniejszych plam bez żalu wymienisz go na nowy podczas kolejnego spotkania. Aby uniknąć większego sprzątania oraz długiego zmywania po grillu, warto zdecydować się na zakup jednorazowych talerzy, kubków i sztućców. Taki komplet będzie o wiele lżejszy i mniej uciążliwy w przenoszeniu, a ponadto unikniesz ryzyka uszkodzenia ulubionej zastawy stołowej. Pamiętaj również o zastosowaniu jednorazowych tacek do grillowania, dzięki którym unikniesz uciążliwych zabrudzeń na oryginalnej kratce grillowej.

Zabawa i po zabawie!

Tak przygotowany bez wątpienia zorganizujesz fantastycznego grilla w doborowym towarzystwie. Sprawnie przyrządzisz wszystkie przygotowane smakołyki, jednocześnie w pełni poświęcając czas na celebrację wspólnego spotkania, zamiast tkwić przy zmywaniu naczyń. Po udanym wieczorze przyjdzie jeszcze czas na obowiązkowe oporządzenie sprzętu. Najlepiej zastosować specjalny płyn do grilla, przeznaczony do usuwania tłustych zabrudzeń. Odpowiednie czyszczenie i konserwacja grilla pozwoli na dłużej zachować jego dobrą kondycję, dzięki czemu będziesz mógł z niego korzystać przez wiele sezonów. Pamiętaj o tym, aby wyczyścić zarówno kratkę, jak i pozostałe elementy urządzenia.

Sezon na grillowanie trwa! Wszystkie niezbędne akcesoria grillowe do jego przygotowania znajdziesz w naszym asortymencie.

277 Comments

  • Avatar
   mike
   maj 2, 2023

   hello

   • Avatar
    sie 22, 2023

Przygotuj się na telewizję cyfrową

Telewizja cyfrowa zrewolucjonizowała sposób w jaki używamy i postrzegamy nasze telewizory, zamawiając profesjonalny otrzymujemy dostęp do setek kanałów tematycznych, sportowych oraz filmowych. Możemy również korzystać na dekoderze z aplikacji oferujących serwisy streamingowe dostępne w internecie. Dzięki temu dekoder cyfrowy stał się naszym domowym multimedialnym centrum rozrywki.